+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Nedir?

20 Haziran 2023
102 kez görüntülendi
Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Nedir?

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Nedir ?

Oyun terapisi çocukların bulundurduğu ihtiyaçlarını oyun ve oyuncaklar aracılığı ile ifade etmeleri üstüne yoğunlaşan özel bir terapi yöntemidir travmatik deneyimler yaşayan çocukların duygularına daha rahat bir şekilde ulaşmayı sağlar ve bunlar ile nasıl mücadele edeceklerini öğretir. En çok uygulanan teknik rol oyunlarıdır 6 yaşını geçmiş çocuklarda konuşma da yapılmaktadır. Çocuklar oyun oynamayı severler, çocuklar duygularını büyükler gibi ifade edemez ve bu duygularını anlamlandırmak da oldukça zorluk çekerler. Duygularını tam anlamıyla büyükler gibi ifade edip konuşamayan çocuklar bu sorunu gidermek için terapiler uygulanan bilmektedir. Fakat bu terapiler büyüklere yapılan terapi şekilleriyle aynı değildir çünkü çocuklarla uyuşmamaktadır. Oyun terapi anlamında çocuklar adına kullanılmaktadır ve çocuklar adına seçilen oyun ve oyuncaklar yaşadıklarını ve duygularını ifade etme adına ortamı sağlamaktadır. Peki oyun terapisi eğitimi sertifika programı nedir oyun terapisi eğitimi çocukların dilini anlamak ve çocukların duygularını temel ihtiyaçlarını saldırgan-sevgi-nefretle birçok davranışın nedenini öğrenip öğrenerek onların dünyasına girmeyi ve problemleri çözmeyi öğretmeyi hedeflemektedir. Yani oyun terapisi eğitimi kişilere aslında teorik ve pratik bilginin yanı sıra çocukların iç dünyasını daha yakından tanıyarak bilgi ve becerilerini arttırmayı hedefleyen bir eğitim programıdır.

 

En iyi Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınır ?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyen kişiler oyun terapisine hangi kurumdan alacakları adına en iyi oyun terapisi eğitimi nereden alınır sorusuyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu soruya cevap olarak eğitim kurumlarının üniversite onaylı ve uzman kişiler tarafından hazırlanmış bir programa sahip bir şekilde eğitim verdikleri dahilinde sizin adınıza en iyi eğitimi almış olacaksınız.

 

Oyun Terapisi Eğitimi MEB onaylı Kimler Alabilir ?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyen kişilerin ilk sorulması gereken soru olan oyun terapisi eğitimi MEB onaylı kimler alabilir sorusudur. Bu soru dahilinde içinde bulunup bulunmadığına göre eğitim programına katılabilir ve sertifika eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Peki oyun terapisi eğitimi kimler alabilir şu şekilde sıralayabiliriz: Okul öncesi öğretmenliği mezunu ve okul öncesi öğretmenliği öğrencileri,  çocuk gelişimi mezunları ve çocuk gelişimi öğrencileri, özel eğitim mezunu ve özel eğitim öğrencileri, sosyoloji mezunları ve sosyoloji öğrencileri, PDR mezunları ve PDR öğrencileri, sosyal hizmet uzmanları ve sosyal hizmet öğrencileri, psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencileri, sınıf öğretmenleri, aile danışmanları, öğretmenleri, pedagoglar, hemşireler ve doktorlar bu eğitim programına katılarak sertifika sahibi olabilir ve eğitim alabilirler.

 

Eğitimi incelemek veya Satın Almak İçin:

Oyun Terapisi Sertifikalı Eğitimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?