+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

WISC – R Zeka Testi Eğitim Sertifikası

30 Ocak 2023
237 kez görüntülendi
WISC – R Zeka Testi Eğitim Sertifikası

WISC – R Zeka Testi Eğitim Sertifikası Nedir ?

Zeka testi uygulayıcılığı yapmak isteyen ya da bu alanda görev yapmak isteyen kişiler WISC – R Zeka testi uygulayıcı eğitim sertifikasını alması gerekmektedir. Bilakis çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi alanında kariyer hedefleyen ve bu alanda uzman olmak isteyen kişilerin WISC – R Zeka testi eğitimi alması önemlidir. Bu eğitim sayesinde wiscr zeka testi hakkında tüm pratik ve teknik bilgileri öğrenilir ve bu bilgiler eşliğinde uygulamalar yapılmaktadır. Yani bu eğitim sonucunda eğitime alan kişiler hem uygulama hem yorumlama hem de raporlama konusunda yetkin kişilere Pek wiscr zeka testi ise açıklama olarak 6-16 yaş grubuna uygulanmakta olan ve bu yaş grubu içindeki kişilerin zeka bölümünü yani bir diğer adıyla IQ’larını ortaya çıkartmaktadır. Test 6 sözel, 6 performanslı olmak üzere 12 adet testten oluşmaktadır. Bu testte giren bireylerin sonuç olarak sözel performans genel olmak üzere 3 IQ puanı elde edilmektedir. Bu WISC – R Zeka Testi eğitimini kimler alabilmektedir derseniz şunları sayabiliriz: Rehber öğretmenler, özel eğitim uzmanlığı yapanlar, çocuk gelişimi uzmanları, PDR bölümünden mezun olanlar ya da bu bölümde okuyan öğrenciler aile danışmanları psikoloji bölümünden mezun olanlar ya da bu bölümde okuyan öğrenciler sosyoloji bölümünden mezun olanlar ya da bu bölümden okuyan öğrenciler sosyal hizmet uzmanları ve sosyal hizmet bölümünde okuyan öğrenciler çocuk ve ergen psikiyatristleri bu alanda eğitime katılabilir ve sertifika alabilir. Peki bu eğitimi almak isteyen kişilerin karşısına çıkan sorunlar ne der iseniz iki sorun bulunmaktadır. Bu sorunlar WISC – R zeka testi eğitim sertifikası nereden alınmalı ve en iyi WISC – R zeka testi eğitim sertifikası nereden alınır sorularıdır.

 

Wiscr Zeka Testi Eğitim Sertifikası Nereden Alınmalı ?

Karşınıza çıkabilecek bir sorun olan wiscr zeka testi eğitim sertifikası nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin kendisi adına en iyi eğitim veren kurumdan eğitim alması gerekmektedir. Bunun yanı sıra alacağınız sertifikanın üniversite onaylı olması da sizin için bir artı olacaktır.

 

En İyi Wiscr Zeka Testi Eğitim Sertifikası Nereden Alınır ?

Eğitim adına koşullarınızı belirledikten sonra bu koşulları sağlayan eğitim kurumu araştırılıp bulunmalı ve o kurumdan eğitim alınmalıdır. Ama biz sizleri araştırma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://egitimsertifika.com/online-wisc-r-zeka-testi-sertifika-programi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?